Opscheppers 16.1

De eerste editie van de zestiende jaargang is een eigenaardig beestje. Achtentwintig pagina's tekst en tekeningen van leerlingen en leerkrachten, met het enthousiasme van de eerste jaren (veel tekeningen) en de humor van de derde graad. Sommige leerlingen hebben ontdekt dat de befaamde 'internet meme' gewoon een moderne versie van de eeuwenoude cartoon is. Helaas bereiken we niet alle leeftijden: de tweede graad zwijgt. (Daar bestaat dan wel vreemd genoeg de meest actieve leerlingenraad.)

Informatief zijn we ook. Je kan de resultaten lezen van een recent onderzoek naar de mobiliteit van onze leerlingen. (Spoiler: onze leerlingen zijn groene jongens.) Drie leerkrachten godsdienst leggen uit wat zij zo geweldig vinden aan hun geliefde vak. Ze hebben het o.a. over hun reputatie in de maatschappij en over de vraag of we mogen lachen tijdens de godsdienstles.

December 2019